ZNAJDŹ NAS W MEDIACH

Ciasto bez cukru – przepis – ks. Marek Studenski

kw. 21, 2021 | Ks. Marek Studenski

Witajcie, dzisiaj obiecany przepis na „Ciasto bez cukru” zdrowe i poświąteczne 👨‍🍳. podczas tego spotkania dowiemy się jak Abigail trafiła przy pomocy ciasta do serca Dawida.

Spis:
00:00 – przepis na ciasto
13:08 – Polewa z gorzkiej czekolady
19:50 – podziękowanie i prośba o subskrybcję

Składniki:
– Szklanka płatków owsianych (zwyczajnych lub górskich)
– Szklanka jogurtu greckiego
– 1 jajko
– pół łyżeczki proszku do pieczenia
– żurawina
– rodzynki
– inne bakalie
– gorzka czekolada

Płatki owsiane mielimy na mąkę i łączymy z jogurtem. Dodajemy żurawinę, rodzynki, ewentualnie inne bakalie i proszek do pieczenia. Wszystko dokładnie mieszamy. Całe jajko ubijamy mikserem z dodatkiem 2 łyżek gorącej wody. Po ubiciu jajko łączymy z otrzymaną wcześniej masą, wlewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wkładamy na 40 minut do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni.

Po upieczeniu ciasto wyjmujemy z piekarnika. Pół tabliczki czekolady rozpuszczamy na parze (w naczyniu nałożonym na garnek z gotującą się wodą). Rozpuszczoną czekoladę szpachelką nanosimy na ciasto i pozostawiamy do wystygnięcia. Ilość dodanej żurawiny reguluje słodkość ciasta.

muzyka w tle: Fun Ride/Sirus Music/www.shutterstock.com