Ks. dr Marek Studenski

• konsultor Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski,
    • członek Zarządu Rady Szkół Katolickich w Polsce,
    • członek Zarządu Stowarzyszenie „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” w Cieszynie
    • autor licznych publikacji z zakresu pedagogiki,
    • odpowiada za formację stałą księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
    • uczestniczy w pracach Rady przy Delegacie KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
    • Jest znanym kaznodzieją i rekolekcjonistą, zyskuje popularność na YouTube, gdzie zamieszcza kazania serii „Szklanka dobrej rozmowy”.

Ks. Marek Studenski, kanonik R.M., urodził się 24 sierpnia 1970 r. w Cieszynie. Kształcił się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. W latach 1989–1995 studiował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Święceń prezbiteratu udzielił mu 10 czerwca 1995 r. w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy.

Od 1998 kontynuował studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Ukończył je w 2001 roku ze stopniem doktora nauk teologicznych z zakresu pedagogiki na podstawie dysertacji Aktualność systemu pedagogicznego F.W. Foerstera we współczesnej polskiej szkole (na podstawie badań przeprowadzonych w gimnazjach powiatu bielskiego).

• Pracował jako wikariusz w parafii Św. Floriana w Żywcu Zabłociu.
    • W 2002 roku został mianowany wizytatorem, a w 2008 r. dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej.
    • Wykładał katechetykę i pedagogikę w Instytucie Teologicznym Św. Jana Kantego w Bielsku-Białej oraz metodologię badań pedagogicznych, historię wychowania, wprowadzenie do pedagogiki w Katedrze Pedagogiki i Psychologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Był promotorem licznych prac magisterskich i licencjackich.
    • Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Rady Szkół Katolickich w Polsce.
    • Od 2011 r. jest redaktorem i autorem materiałów wydawanych z okazji Tygodnia Wychowania organizowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego przy KEP i Radę Szkół Katolickich w Polsce.
    • Od 2012 r. jest Konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski (od 3 kadencji).
    • Od 2014 roku jest diecezjalnym duszpasterzem Samorządowców i Parlamentarzystów.
    • 1 września 2015 r. biskup Roman Pindel mianował go wikariuszem generalnym Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
    • W 2020 r. ukończył Międzywydziałowe studia podyplomowe z zakresu antropologii, psychologii i pedagogiki chrześcijańskiej – Szkoła Formatorów na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Ks. Marek Studenski jest obecny na YouTube, gdzie systematycznie zamieszcza zdobywające coraz większą popularność filmy z kazaniami z serii „Szklanka dobrej rozmowy”. Występuje też w programach kulinarnych „Studenskie rewolucje” propagujących zdrowe przepisy, w ramach których promuje treści religijne. Jest obecny na platformach podcastowych między innymi „Szklanka dobrej rozmowy” na Spotify, Apple podcast Szklanka dobrej rozmowy czy Google podcast Szklanka dobrej rozmowy.

Szklanka dobrej rozmowy

wesprzyj naszą działalność

Szczęść Boże - witaj w EKIPIE 🙂 👍🏻 razem staramy się docierać z Ewangelią po falach Internetu w najdalsze strony.
Uzyskane wsparcie na razie przeznaczamy na reklamowanie naszych kanałów: @Diecezja Bielsko-Żywiecka @Dopowiedzenia @bp Roman Pindel.

Wspierając nas na YouTube - pomagasz nam tworzyć treści i docierać z nimi do osób którym mogą pomóc.

👉 Jeśli chcesz możesz wspierać ten kanał dokonując wpłatę na konto:
Bank Pekao S.A.
z dopiskiem "Wsparcie działalności w Internecie"

Dokonując takiego wsparcia prosimy
wyślij do nas wiadomość emailem - wspieramdobryprojekt@icloud.com
- dzięki temu będziemy mogli potwierdzić i podziękować za przekazane wsparcie.

👍👍👍 Jeśli chcesz możesz też wspierać ten kanał na platformie YouTube, a dostaniesz także te bonusy:

👉 Sprawdź sposoby wspierania naszej działalności na YouTube

• Plakietki lojalnościowe widoczne przy Twojej nazwie użytkownika w komentarzach i na czacie na żywo
  • Niestandardowe emotikony do użycia w wiadomościach i czacie na żywo
Super Youtuber Kucharz Animowany Szklanka Ekipa
  • Priorytetowe odpowiedzi na komentarze
  • Wcześniejszy dostęp do nowych filmów
  • Bezpośrednie zwracanie się do wspierających
  • Zdjęcia i aktualizacje statusu

Dzięki, że jesteś z nami 🤩 dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy za okazane zaufanie 👍🏻
Mamy sporo pomysłów i mamy nadzieję że również dzięki Twojemu wsparciu wiele z nich już niebawem wcielimy w życie.