ZNAJDŹ NAS W MEDIACH

Baranek wielkanocny – przepis na biszkopt

Kwi 3, 2021 | Ks. Marek Studenski

#głościewpoście #rekolekcjewielkopostne #wielkanoc #baranekwielkanocny Jezus – Baranek Boży, Zwycięzca Śmierci odwali każdy kamień ciążący w Twoim życiu. Jak upiec wielkanocnego baranka – symbol Zmartwychwstałego Jezusa? Co oznaczają symbole wielkanocne? Życzenia wielkanocnej radości. Ks. Marek Studenski

Przepis na baranka wielkanocnego
2 jajka
Cukier – tyle, ile waży jedno jajko
Mąka – tyle, ile ważą dwa jajka
Gorąca woda – 7 łyżek

Przygotowujemy formę – smarujemy od wewnątrz dokładnie masłem i obsypujemy tartą bułką, by ciasto nie przywarło do formy. Przesiewamy mąkę przez sitko, by nie robiły się grudki. Jajka łączymy z cukrem, dodajemy 7 łyżek gorącej wody – miksujemy tak długo, jak długo piana rośnie. Dodajemy mąkę, mieszamy ręcznie, wlewamy wszystko do formy. Pieczemy w temperaturze 170 – 180 stopni ok. 30 minut (sprawdzamy patyczkiem – gdy patyczek jest suchy – ciasto jest gotowe). Baranka posypujemy cukrem pudrem, wbijamy chorągiewkę wielkanocną.

muzyka w tle: Embracing Spring/Up North Music/www.shutterstock.com oraz muzyka w tle: Fun Ride/Sirus Music/www.shutterstock.com

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Dzięki temu nic nie przeoczysz :)
Poinformujemy Cię, kiedy tylko pojawi się nowy odcinek podcastu.

Udało się, na Twój adres email przyjdzie wiadomość z linkiem którym potwierdzisz zapisanie się do naszego newslettera.