Wolontariusze z „Drachmy” „zarażają pomaganiem”

mar 31, 2020 | Młodzi

Z wezwaniem o gotowość niesienia pomocy osobom starszym i chorym zwróciła się do wolontariuszy Fundacja „Drachma” z Bielska-Białej. „Niech żadna osoba nie czuje się pozostawiona sama sobie! Proponujcie naszą pomoc także rodzicom i tym, co się boją” – zaapelowali młodzi ludzie, inicjując akcję „Zarażamy pomaganiem”. W obliczu zagrożenia koronawirusem proponują pomoc w zakupach, wyprowadzeniu psa czy zawiezieniu do lekarza.

„Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy, powiedz mu o naszej akcji, żeby mógł skorzystać z naszej pomocy!” – napisali pomysłodawcy przedsięwzięcia, apelując jednocześnie do darczyńców o przekazywanie rękawiczek, maseczek lub wpłat na zakup środków higienicznych.

Fundację „Drachma” powołał do życia ks. dr Mirosław Szewieczek – duszpasterz, inicjator wielu przedsięwzięć mających na celu integrację i kształcenie młodzieży, niesienie pomocy potrzebującym, a przede wszystkim zbliżenie ludzi do Boga. W przeszłości  „Drachma” zorganizowała koncert charytatywny na rzecz dzieci w Afryce, akcję zbierania funduszy na pomoc dzieciom z ośrodka dla trędowatych w Puri w Indiach. Dziś realizuje kilkanaście projektów.

Wolontariusze proszą o kontakt telefoniczny pod numerem 606 404 763. Apel adresowany jest do wszystkich, którzy mają trochę wolnego czasu i chcą pomóc komuś w obrębie osiedla Słonecznego w Bielsku-Białej (okolice salwatoriańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski) – „na Kluski” lub gdziekolwiek indziej.

MŁODZI

KATECHEZA

RODZINA

MISJE

ANIOŁ BESKIDÓW

CARITAS