Dekanaty

ANDRYCHOWSKI


Dziekan: Ksiądz Stanisław Czernik
Wicedziekan: Ksiądz Piotr Liptak
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Piotr Liptak
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Jan Figura
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Sebastian Otworowski
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Marcin Samek

PARAFIE:
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Andrychów – Osiedle
Świętego Macieja – Andrychów
Wszystkich Świętych – Wieprz
Świętych Bartłomieja i Łukasza – Zagórnik
Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza – Nidek
Świętego Urbana – Roczyny
Świętego Marcina – Gierałtowice
Świętego Jana Chrzciciela – Sułkowice-Bolęcina
Świętego Jakuba – Rzyki
Nawiedzenia NMP – Targanice
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Inwałd
Nawiedzenia NMP – Targanice
Miłosierdzia Bożego – Sułkowice-Łęg

BIELSKO-BIAŁA I (CENTRALNY)


Dziekan: Ksiądz Marcin Aleksy
Wicedziekan: Ksiądz Józef Oleszko
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Jan Duraj
Dekanalny Duszpasterz Rodzin:
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Mateusz Dudkiewicz
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Marcin Sandok

PARAFIE:
Świętego Mikołaja – Bielsko-Biała – Katedra
Świętego Brata Alberta – Bielsko-Biała
Trójcy Przenajświętszej – Bielsko-Biała
Opatrzności Bożej – Bielsko-Biała
NMP Królowej Polski – Bielsko-Biała
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Bielsko-Biała
Matki Bożej Fatimskiej – Bielsko-Biała – Obszary
Świętego Jana Chrzciciela – Bielsko-Biała – Komorowice

BIELSKO-BIAŁA II (STAROBIELSKI)


Dziekan: Ksiądz Stanisław Wawrzyńczyk
Wicedziekan: Ksiądz Piotr Borgosz
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Piotr Leśniak
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Zygmunt Siemianowski
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Piotr Iwanek
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Maciej Godzieszka

PARAFIE:
Wniebowzięcia NMP – Bystra Śląska
Świętej Małgorzaty – Bielsko-Biała Kamienica
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Bielsko-Biała
Świętego Pawła Apostoła – Bielsko-Biała
Świętego Maksymiliana Kolbego – Bielsko-Biała – Aleksandrowice
Świętego Franciszka z Asyżu – Bielsko-Biała – Wapienica
Świętego Andrzeja Boboli – Bielsko-Biała
NMP Królowej Świata – Bielsko-Biała – Mikuszowice
Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Bielsko-Biała – os. Karpackie

BIELSKO-BIAŁA III (WSCHODNI)


Dziekan: Ksiądz Jerzy Wojciechowski
Wicedziekan: Ksiądz Piotr Konieczny
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Stanisław Wójcik
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Ryszard Knapik
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Tomasz Chamera
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Marcin Hałas

PARAFIE:
Zesłania Ducha Świętego – Kozy
Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Kozy
Świętej Barbary – Bielsko-Biała – Mikuszowice
Parafia Świętego Józefa – Bielsko-Biała – Osiedle Złote Łany
Nawiedzenia NMP – Bielsko-Biała – Hałcnów
Narodzenia NMP – Bielsko-Biała – Lipnik
Najświętszej Rodziny – Kozy – Małe Kozy
Matki Bożej Pocieszenia – Bielsko-Biała – Straconka
Chrystusa Króla – Bielsko-Biała – Leszczyny

CIESZYŃSKI


Dziekan: Ksiądz Stefan Suputek
Wicedziekan: Ksiądz Tomasz Kotlarski
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Krzysztof Gardyna
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Tomasz Kotlarski
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Piotr Maślanka
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Jakub Kuliński

PARAFIE:
Świętej Marii Magdaleny – Cieszyn
Świętej Elzbiety – Cieszyn
Świętego Jerzego – Cieszyn
Opatrzności Bożej – Cieszyn Pastwiska
Narodzenia Świętego Jana Chrzicciela – Cieszyn Mnisztwo
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Cieszyn Krasna
Imienia Najświętszej Marii Panny – Cieszyn Bobrek

CZECHOWICKI


Dziekan: Ksiądz Andrzej Raszka
Wicedziekan: Ksiądz Zygmuny Mizia
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Andrzej Raszka
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Jerzy Ryłko
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Krzysztof Rębisz
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Piotr Rajda

PARAFIE:
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Bronów
Jezusa Chrystusa Odkupiciela – Czechowice-Dziedzice
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Czechowice-Dziedzice
Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – Czechowice-Dziedzice
Świętego Andrzeja Boboli – Czechowice-Dziedzice
Świętego Maksymiliana Kolbego – Czechowice-Dziedzice
Świętej Barbary – Czechowice-Dziedzice
Świętej Katarzyny – Czechowice-Dziedzice
Opatrzności Bożej – Ligota
Miłosierdzia Bożego – Miliardowice
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Podraj
Świętego Józefa – Zabrzeg

GOLESZOWSKI


Dziekan: Ksiądz Andrzej Papoń
Wicedziekan: Ksiądz Dariusz Kowala
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Dariusz Kowala
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Dariusz Kowala
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Zbigniew Zachorek
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Zbigniew Zachorek

PARAFIE:
Świętego Michała Archanioła – Goleszów
Świętego Bartłomieja – Hażlach
Podwyższenia Krzyża Świętego – Kaczyce
Świętego Marcina – Leszna Górna
Świętego Mateusza – Ogrodzona
Świętego Jana Nepomucena – Pogwizdów
Świętego Jerzego – Puńców
Świętego Rocha – Zamarski

ISTEBNIAŃSKI


Dziekan: Ksiądz Tadeusz Pietrzyk
Wicedziekan: Ksiądz Marek Modzelewski
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Tadeusz Pietrzyk
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Stanisław Pindel
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Grzegorz Tomaszek
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Łukasz Lach
PARAFIE:
Dobrego Pasterza – Istebna
Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Jaworzynka
Matki Bożej Frydeckiej – Jaworzynka Trzycatek
Świętego Bartłomieja – Koniaków
Podwyższenia Krzyża Świętego – Kubalonka
Matki Bożej Fatimskiej – Stecówka

JASIENICKI


Dziekan: Ksiądz Piotr Grochowiecki
Wicedziekan: Ksiądz Andrzej Szczepaniak
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Piotr Grochowiecki
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Jan Waluś
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Łukasz Koba
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Wojciech Nowak

PARAFIE:
Świętego Wawrzyńca Diakona – Bielowicko
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Biery
Świętego Bartłomieja – Grodziec Śląski
Świętego Jerzego – Jasienica
Opatrzności Bożej – Jaworze
Świętej Marii Magdaleny – Mazańcowice
Świętego Marcina – Międzyrzecze Górne
Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – Rudzica

JAWISZOWICKI


Dziekan: Ksiądz Andrzej Zając
Wicedziekan: Ksiądz Szymon Czauderna
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Lech Kalinowski
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Andrzej Zając
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Michał Styła
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Dawid Surmiak

PARAFIE:
Świętego Macieja Apostoła – Bielany
Świętego Urbana – Brzeszcze
Świętego Marcina – Jawiszowice
Matki Bożej Bolesnej – Jawiszowice os. Brzeszcze
Matki Bożej Częstochowskiej – Przecieszyn
Przenajświętszej Trójcy – Rajsko

JELEŚNIAŃSKI


Dziekan: Ksiądz Jan Jakubek
Wicedziekan: Ksiądz Krzysztof Kozieł
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ojciec Krzysztof Ruszel
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Jan Jakubek
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Piotr Wróbel
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Piotr Susfał

PARAFIE:
Świętego Wojciecha – Jeleśnia
Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów – Korbielów
Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu – Koszarawa
Świętego Karola Boromeusza – Koszarawa
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Krzyżowa
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Pewel Mała
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Pewel Ślemieńska
Świętego Maksymiliana Kolbego – Pewel Wielka
Świętej Jadwigi Królowej – Przyborów
Świętego Jana Chrzciciela – Sopotnia Mała
Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Sopotnia Wielka

KĘCKI


Dziekan: Ksiądz Jerzy Musiałek
Wicedziekan: Ksiądz Wacław Pelczar
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Stanisław Lipowski
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Wacław Pelczar
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Marcin Pomper
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Andrzej Wołpiuk

PARAFIE:
Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – Bulowice
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Kęty
Świętych Małgorzaty i Katarzyny – Kęty
Najdroższej Krwi Pana Jezusa – Kęty Podlesie
Świętego Jana Kantego – Malec
Świętego Maksymiliana Kolbego – Nowa Wieś k. Kęt
Świętego Michała Archanioła – Witkowice

ŁODYGOWICKI


Dziekan: Ksiądz Marek Bandura
Wicedziekan: Ksiądz Jarosław Fijołek
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Jarosław Fijołek
Dekanalny Duszpasterz Rodzin:
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Tomasz Hahn
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Łukasz Listwan

PARAFIE:
Przemienienia Pańskiego – Buczkowice
Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa – Bystra Krakowska
Matki Bożej Szkaplerznej – Godziszka
Świętego Antoniego – Kalna
Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza – Łodygowice
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Łodygowice Górne
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Meszna
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Pietrzykowice
Matki Bożej Pocieszenia – Rybarzowice
Świętego Jakuba – Szczyrk
Świętego Michała Archanioła – Wilkowice
Wszystkich Świętych – Zarzecze

MIĘDZYBRODZKI


Dziekan: Ksiądz Janusz Kuciel
Wicedziekan: Ksiądz Marek Wróbel
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Marek Wróbel
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Wiesław Ostrowski
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Michał Byrtek
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Wojciech Grzegorzek

PARAFIE:
Podwyższenia Krzyża Świętego – Bujaków
Świętego Bartłomieja – Czaniec
Matki Bożej Częstochowskiej – Czernichów
Świętego Urbana – Kobiernice
Świętej Marii Magdaleny – Międzybrodzie Bialskie
Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Międzybrodzie Żywieckie
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Porąbka

MILOWSKI


Dziekan: Ksiądz Krzysztof Żak
Wicedziekan: Ksiądz Jan Kurdas
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Stanisław Lubaszka
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Stanisław Joneczko
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Sebastian Fajfer
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Krzysztof Sordyl

PARAFIE:
Imienia Najświętszej Maryi Panny – Kamesznica
Zesłania Ducha Świętego – Laliki
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Milówka
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Floriana – Nieledwia
Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świetego Kazimierza Królewicza – Rajcza
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – Rycerka Górna
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Soblówka
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Sól
Świętego Józefa Robotnika – Ujsoły
Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Zwardoń

OSIECKI


Dziekan: Ksiądz Bogusław Wądrzyk
Wicedziekan: Ksiądz Stanisław Sadlik
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Andrzej Woźniak
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Józef Zborek
Duszpasterz Służby Liturgicznej:
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Przemysław Gorzałka

PARAFIE:
Matki Bożej Szkaplerznej – Głębowice
Świętego Wawrzyńca – Grojec
Świętego Andrzeja Apostoła – Osiek
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Osiek
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Polanka Górna
Świętego Mikołaja – Polanka Wielka
Świętego Bartłomieja – Poręba Wielka
Świętego Michała Archanioła – Włosienica

OŚWIĘCIMSKI


Dziekan: Ksiądz Fryderyk Tarabuła
Wicedziekan: Ksiądz Edward Mazgaj
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Mariusz Kiszczak
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Łukasz Kubas
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Ariel Stąporek
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Marcin Moskal

PARAFIE:
Matki Bożej Królowej Polski – Brzezinka
Matki Bożej Niepokalanej – Harmęże
Miłosierdzia Bożego – Oświęcim
Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – Oświęcim
Świętego Józefa – Oświęcim
Świętego Maksymiliana Męczennika – Oświęcim
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Oświęcim
Matki Bożej Niepokalanej – Harmęże
Miłosierdzia Bożego – Oświęcim
Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – Oświęcim
Świętego Józefa – Oświęcim
Świętego Maksymiliana Męczennika – Oświęcim
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Oświęcim

RADZIECHOWSKI


Dziekan: Ksiądz Piotr Pokojnikow
Wicedziekan: Ksiądz Jerzy Matura
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Władysław Sporek
Dekanalny Duszpasterz Rodzin:
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Bogusław Szwanda
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Paweł Tomala

PARAFIE:
Świętej Katarzyny – Cięcina
Świętego Maksymiliana Kolbego – Cisiec
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Juszczyna
Świętego Michała Archanioła – Leśna
Świętego Bartłomieja – Lipowa
Matki Bożej Różańcowej – Ostre Twardorzeczka
Matki Bożej Częstochowskiej – Przybędza
Świętego Marcina – Radziechowy
Najświętszego Serca Pana Jezusa – Słotwina
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Wieprz
Matki Bożej Częstochowskiej – Żabnica

SKOCZOWSKI


Dziekan: Ksiądz Ignacy Czader
Wicedziekan: Ksiądz Zbigniew Macura
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Grzegorz Pal
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ojciec Zygmunt Moćko
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Dariusz Byrski
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Michał Gajzler

PARAFIE:
Świętego Jana Chrzciciela – Brenna
Świętego Jana Nepomucena – Brenna Leśnica
Świętej Małgorzaty – Dębowiec
Świętego Jana Sarkandra – Górki Wielkie
Wszystkich Świętych – Górki Wielkie
Świętego Mikołaja – Pierściec
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Pogórze
Świętego Jakuba – Simoradz
Matki Bożej Różańcowej – Skoczów
Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Skoczów
Znalezienia Krzyża Świętego – Skoczów

STRUMIEŃSKI


Dziekan: Ksiądz Marian Brańka
Wicedziekan: Ksiądz Bogdan Biel
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Jacek Urbaczka
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Dariusz Paneth
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Batłomiej Kijas
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Łukasz Gąsiorek

PARAFIE:
Miłosierdzia Bożego – Bąków
Chrystusa Króla – Chybie
Matki Bożej Częstochowskiej – Drogomyśl
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Kończyce Małe
Świętego Michała Archanioła – Kończyce Wielkie
Świętego Jozafata Kuncewicza – Marklowice Górne
Świętego Marcina – Ochaby Małe
Świętej Anny – Pruchna
Świętej Barbary – Strumień
Matki Bożej Różańcowej – Zabłocie
NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Zaborze
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Zebrzydowice

WILAMOWICKI


Dziekan: Ksiądz Stanisław Morawa
Wicedziekan: Ksiądz Józef Baran
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Janusz Tomaszek
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Józef Jakubiec
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Mariusz Chwedczuk
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Dariusz Ludwin

PARAFIE:
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Bestwina
Świętego Sebastiana – Bestwinka
Świętego Wojciecha – Dankowice
Świętego Urbana – Hecznarowice
Świętego Józefa Robotnika – Janowice
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Kaniów
Świętego Marcina – Pisarzowice
Podwyższenia Krzyża Świętego – Stara Wieś
Przenajświętszej Trójcy – Wilamowice

WIŚLAŃSKI


Dziekan: Ksiądz Tadeusz Serwotka
Wicedziekan: Ksiądz Wiesław Frlej
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Wiesław Bajger
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Ireneusz Kurkowski
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Rafał Dendys
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Marcin Puchałka

PARAFIE:
Świętego Klemensa – Ustroń
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Ustroń Hermanice
Podwyższenia Krzyża Świętego – Ustroń Lipowiec
Świętej Anny – Ustroń Nierodzim
Dobrego Pasterza – Ustroń Polana
Świętego Brata Alberta – Ustroń Zawodzie
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Wisła
Znalezienia Krzyża Świętego – Wisła Głębce
Świętego Pawła od Krzyża – Wisła Nowa Osada

ŻYWIECKI


Dziekan: Ksiądz Stanisław Kozieł
Wicedziekan: Ksiądz Grzegorz Gruszecki
Dekanalny Wizytator Katechizacji: Ksiądz Piotr Krzystek
Dekanalny Duszpasterz Rodzin: Ksiądz Piotr Jarosz
Duszpasterz Służby Liturgicznej: Ksiądz Jakub Michalik
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży: Ksiądz Michał Marek

PARAFIE:
Świętego Andrzeja Apostoła – Gilowice
Świętego Michała Archanioła – Łękawica
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Przyłęków
Świętego Mikołaja – Rychwałd
MB Nieustającej Pomocy – Świnna
Matki Bożej Różańcowej – Trzebinia
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Żywiec
Miłosierdzia Bożego – Żywiec Moszczanica
Świętego Maksymiliana Kolbego – Żywiec Oczków
Chrystusa Króla – Żywiec Sporysz
Świętego Floriana – Żywiec Zabłocie

MŁODZI

KATECHEZA

RODZINA

MISJE

ANIOŁ BESKIDÓW

CARITAS